Ana SayfaEN SON EKLENENLERAvukat UYAP Portalı Nasıl Kullanılır?

Avukat UYAP Portalı Nasıl Kullanılır?

Avukat UYAP Portalı Nasıl Kullanılır?

Portal’ın adresi https://avukat.uyap.gov.tr’dir. Avukatlarımız, bu adresi internet tarayıcılarına girerek Avukat Portala giriş yapabilirler. Avukat Portal, Meslektaşlarımıza 4 farklı giriş imkânı sağlamaktadır. Bunlar e-imza, m-imza, e-devlet ve Ubap girişleridir.

UYAP Avukat mobil imza nasıl alınır?

Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon. Bu hizmeti sunan Vodafone,Turkcell veya TurkTelekom firmalarına başvurarak ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz.

UYAP nasıl açılır?

UYAP SİSTEMİNE E-DEVLET ARACILIĞI İLE GİRİŞ İŞLEMİ

  1. http://avukat.uyap.gov.tr adresine gidilir, gidilen sayfada sağ üst köşede bulunan “Sisteme Giriş” butonuna tıklanır.
  2. Açılan sayfada “E-devlet aracılığı ile giriş” seçeneği ile devam edilir.
  3. Kimlik doğrulama sayfasında ilgili alana imza sahibinin TC Kimlik Numarası girilir ve “Devam et” seçeneğine tıklanır.

UYAP hangi tarayıcı ile çalışır?

E-imza ile giriş yapmak isteyen kullanıcılar, Mozilla Firefox, Internet Explorer (11.0 ve üstü), Safari veya Maxthon tarayıcıları kullanabilirler.

UYAP sisteminde yer alan portallar nelerdir?

  • Vatandaş Portal. vatandas.uyap.gov.tr.,
  • Avukat Portal. avukat.uyap.gov.tr.,
  • Kurum Portal. kurum.uyap.gov.tr.,
  • e-Satış Portal. esatis.uyap.gov.tr.,
  • Bilirkişi Portal. bilirkisi.uyap.gov.tr.,
  • Arabulucu Portal. arabulucu.uyap.gov.tr.,
  • Uzlaştırmacı Portal. uzlastirma.uyap.gov.tr.,

Uyapın faydaları nelerdir?

Adli ve idari yargı birimleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının kurmuş oldukları otomasyonlar ile işleyişi sağlayan bir projedir.

Savcı, hakim, avukatlar ve yargı personelinin kullanabildiği UYAP sistemi yargı ve destek birimleri arasındaki işleyişi hızlı ve kolay bir biçimde gerçekleştirmesine olanak sağlar.

UYAP sistemini kim yaptı?

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi kısa adıyla UYAP, yönetim bilişim sistemlerinden biri olan yargı birimlerinin ve Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’nın merkez birimlerinin iş süreçlerini hızlandıran, güvenilirliğini arttıran ve kurumu kâğıtsız ortama taşıyan bir bilgi sistemidir.

UYAP hangi Java ile çalışır?

Uyap Doküman Editörü 32 Bit Java versiyonuna uygun olarak hazırlanmış bir paket programdır.

Bu nedenle 64 Bit işletim sistemi olan bilgisayarlarda sistem üzerinde bazı yapılandırmalar ile Uyap Doküman Editör programını çalıştırabilirsiniz.

UYAP sorgulama nedir?

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) en büyük teknoloji nimetlerinden biridir.

UYAP sayesinde Adalet Bakanlığı’nın 81 ildeki teşkilatların, Adalet Bakanlığı‘na bağlı olan kuruluşların hem adli hem de idari tüm yargı organlarının donanım ve yazılımsal olarak birbirine bağlanmasına olanak sağlanır

UYAP Bilgi Güvenliği Nedir?

UYAP‘ta başka hiçbir kamu kurumunda olmayan “Bilgi Güvenliği Şubesi” bulunmaktadır.

Bilgi Güvenliği Şubesinin görevi, dışarıdan veya içeriden gelebilecek saldırıları önlemek amacıyla UYAP Bilişim Sisteminin açıklarını araştırmak ve kapatılmasını sağlamaktır.

 

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »