Ana SayfaBoşanma Protokolü Nasıl Hazırlanır

Boşanma Protokolü Nasıl Hazırlanır

Boşanma Protokolü Nasıl Hazırlanır

İstanbul ‘da En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma sürecinde kadınların herhangi bir hak kaybı ya da mağduriyet yaşamaması için boşanma protokolünün etraflıca hazırlanması gerekir. Bu konuda boşanma avukatları bilgi ve tecrübe sahibidir. Önemli detayların atlanmaması açısından bir avukatla görüşerek boşanma protokolü konusunda destek almak doğru bir adım olacaktır.

Boşanma protokolü anlaşmalı boşanmalarda, mahkemeye başvurmadan önce hazırlanabilir. Bu protokolde kadının haklarını koruyan maddeler eklenmelidir. Kadının haklarından biri olan nafaka konusu netleştirilmeli, tüm ayrıntıları ile boşanma protokolünde yer almalıdır. Eğer tazminat isteniyorsa, tarafların anlaşması halinde bu durum da boşanma protokolüne yazılmalıdır. Kadının maddi ya da manevi tazminat talep etme hakkı bulunur.

ANLAŞMALI BOŞANMA DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

İstanbul Nöbetçi Aile Mahkemesi’ne

Davacı…….

TC Kimlik No……….

Adresi………

Davalı…………

TC Kimlik No………

Adresi:

Davanın Konusu: Anlaşmalı boşanma dilekçesinin gerekçeleriyle birlikte sunumu

Açıklamalar:

1.Davalı ile…….. tarihinde evlendik.

2. Bu evliliği birçok sebepten dolayı yürütememekteyiz. Bir arada yaşamamız artık imkansız bir hale gelmiştir.

3.Evlilğimiz temelinden sarsıldığında boşanma davası açma konusunda hem fikiriz. Bu nedenle boşanmak için Sayın Mahkeme’ye başvurmuş bulunmaktayız.

Deliller: Nüfus kayıt örneği

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı evlilik birliğinin anlaşmalı boşanma ile sona ermesine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ediyoruz.

Davacı……

Ad-Soyad……

İmza………..

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: