Ana SayfaFlorya'da En İyi Boşanma Avukatı

Florya’da En İyi Boşanma Avukatı

Florya’da En iyi Boşanma Avukatı

Boşanma kararı alınmış ve artık en doğru yol için doğru kişilerle çalışmalısınız. İstanbul  Florya bölgesinde hukuk büromuzda konusunda uzman ve tecrübeli avukatlarımız bu konuda size doğru yolu göstermeye hazır.

Boşanma anlaşmalı  yada çekişmeli olabilir bunu istekleriniz ve ortak noktada buluşup buluşamamanız belirleyecektir.

Anlaşmalı boşanma için eşlerin ikisinin de boşanmak istemesi ve hazırlanana  protokolde tüm ortak alınması  gereken konuların netleştirilip imzalanması gerekmektedir.

Çekişmeli boşanma ise adından da anlaşılacağı gibi ortak bir nokta bulunamayan ve çekişmeli olunan tüm konular için anlaşma sağlanması için hakim kararına bırakılmasına denir.

Velayet , mal ayrımı gibi konularda kendi lehinize karar aldırmak istiyorsanız işte bu konuda sizin için yardımcı olamaya hazırız.

Boşanmayı erkek yada kadının açması farklılık göstermez boşanmayı isteyen taraf boşanma için dilekçesini verip boşanma işlemlerini başlatabilir.

Anlaşmalı boşanma davası tek celsede sona erer; davanın karara bağlanması ortalama olarak 1 ay ile 4 ay arasında sürer.

Çekişmeli boşanma davası, davanın niteliğine göre dava süresinin uzadığı veya kısaldığı bir dava türüdür. Çekişmeli boşanma davası; usulüne uygun tebligat yapılması, ön inceleme duruşması, inceleme duruşmaları ve karar duruşması olmak üzere pek çok aşamadan oluşmaktadır. Ayrıca davada dinlenecek tanık sayısı, tanıkların bulundukları yer, ilk davete icabet edip etmemeleri, başka kurumlardan istenen evrakların süresinde gelip gelmemesi ve varsa tarafların diğer araştırma işlemleri çekişmeli boşanma davasının ne kadar süreceğini belirler. Ortalama olarak çekişmeli boşanma davası 1,5 yıl – 3 yıl arasında sonuçlanmaktadır.

Tarafların Duruşmaya Katılması Gerekir mi?

Kural olarak tarafların vekalet verdiği bir avukat varsa, tarafların duruşmaya katılma zorunluluğu yoktur. Ancak, anlaşmalı boşanma davasında taraflar kısa sürede boşanmak istiyorsa her iki tarafın duruşmada hazır olması şarttır. Hakim, her iki tarafı dinleyerek boşanma talebinin özgür iradeye dayalı olup olmadığını kontrol etmek zorundadır.

Çekişmeli boşanma davası, ispat açısından bir tartışma sürecinin yürütüldüğü bir dava türüdür. Taraflar iddialarını dilekçelerle ileri sürüp iddiaların delillerini karşılıklı hakim önünde tartışırlar. İspat ve velayet, nafaka, tazminat vb. diğer çekişmeli hususlarda karşılıklı bir tartışmanın yürütüldüğü çekişmeli boşanma davası bir avukat vasıtasıyla takip edildiğinde tarafların duruşmaya bizzat katılma zorunluluğu yoktur. Çekişmeli boşanma davasında tarafları temsilen avukatları beyanda bulunabilir veya delilleri tartışabilir.

Boşanma davası ister çekişmeli isterse anlaşmalı olsun, avukat tutmayan taraf duruşmaya bizzat katılarak kendisini savunmalıdır.

Florya’da En İyi Boşanma Avukatı

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »