Ana SayfaEN SON EKLENENLERGayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul alım satımına ilişkin tüm tapu tescil ve iptali, ipotek işlemleri, ifraz ve tevhid işlemleri, gayrimenkuller üzerindeki ayni haklara ilişkin işlemler, kira sözleşmeleri, miras paylaşımı kapsamında çıkan ihtilaflar başta olmak üzere taşınmaz hukukuna ilişkin her türlü ihtilafa yönelik danışmanlık ve dava avukatlığı hizmeti vermekteyiz.

İstanbul Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul arsa, tarla, arazi, konut niteliklerine haiz olup üzerinde yapılaşma başta olmak üzere birçok düzenleme yapılabilen malvarlığı değerleridir. Gayrimenkul hukukunun temel ilkelerini 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu düzenlemektedir.

Buna ek olarak Toprak Koruma Kanunu, İmar Kanunu gibi birçok özel yasa da gayrimenkul hukuku alanındaki özel düzenlemeleri hüküm altına almıştır.

Kat karşılığı inşaat sözleşmelerinden kaynaklanan davalar ,Kamuoyunda Kentsel Dönüşüm Yasası olarak da bilinen afet  riski  altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun  kapsamında yapılacak başvurular , ve iş bu yasadan doğan uyuşmazlıklar ,

tapu iptal , tescil davaları, İmar Yasası’ndan doğan uyuşmazlıklar , kamulaştırmasız el etmadan doğan tazminat davaları , tapu sicilinden doğan sorumluluk davaları , muvazaa davaları , taşınmaz mülkiyetinden doğan uyuşmazlıkların çözümü , ecrimisil davaları, kadastro tespitine itiraz.

Alım satım sözleşmelerinin düzenlenmesi ve mülkiyet geçişine ilişkin süreçte görüşmelerin gerçekleştirilmesi, yabancıların mülk edinmesi ve buna bağlı vatandaşlık başvurularının gerçekleştirilmesi, tapu kayıtlarının düzeltilmesine ilişkin iş ve işlemler, ortaklığın giderilmesi davaları, kamulaştırma davalarının takibinde alanında uzman bir gayrimenkul avukatı ile çalışmak ve hukuki danışmanlık almak hak kaybı yaşamamanız için çok önemlidir.

Tapu işlerine hangi avukat bakar?

Hukuk sistemimizde tapu işlerine bakan avukatlar, genel olarak gayrimenkul avukatı olarak isimlendirilmektedir.

Gayrimenkul Avukat nedir?

İstanbul Gayrimenkul Avukatı , taşınmaz hukuku kapsamında işlem gerçekleştiriyor. Arazi, daire, ofis gibi tapuya kayıtlı mülkler için danışılabilen avukatlar, tescil işlemleri, mahkeme kararı, icra, miras, işgal, ipotekli satış gibi konularda kullanıcılara yardımcı oluyor.

Gayrimenkul davaları nelerdir?

Tapu davaları ve kayıt düzeltme, iptal ve tescil davaları İstihkak davaları ,Kamulaştırma davaları , Kira bedeli tespiti ve tahliye davaları ..

Taşınmaz hukukunun ana konuları nelerdir?

Kira, alt kira, satış vaadi, kat karşılığı inşaat sözleşmelerinin hazırlanması İpotek tesisi ve fekki işlemlerinin takibi.

Gayrimenkul üzerindeki haciz veya tedbirlerin sorgulanması Kat Malikleri Kanunu çerçevesinde site veya apartman yöneticilerine hukuki danışmanlık hizmeti.

Gayrim nedir?

Olumsuzluk ön ekiyle, taşınması mümkün olmayan anlamına gelir. Eş anlamlısı taşınmazdır. Bir eşya hukuku terimi olan gayrimenkul, genellikle ekonomik bir terim olarak kullanılmaktadır. Arsa, arazi, bina, apartman, iş yeri, konut, villa, fabrika ve benzeri değerlerin genel adı olarak kullanılışı oldukça yaygındır.

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: