Ana SayfaInstagram’da Link Paylaşırken İş Birliği Etiketi Şartı

Instagram’da Link Paylaşırken İş Birliği Etiketi Şartı

Instagram’da Link Paylaşırken İş Birliği Etiketi Şartı

Instagram, “markalı içerik aracını” Türkiye’nin de aralarında bulunduğu daha fazla ülkede kullanıma sunduğunu açıkladı.

En popüler online pazarlama kanallarından birisi de şüphesiz sosyal medyadır. Sosyal medyanın hayatımızın bir parçası haline gelmesiyle birlikte sosyal medya markalar için önemli bir pazarlama kanalı haline gelmiştir.

Instagram reklamları ve iletişimi işletmelerin hedef kitlesine ulaşmaları, onlara iyi bir deneyim yaşatmaları noktasında son derece önemli bir noktadadır. 2018 yılı itibariyle yaklaşık 2 milyondan fazla işletme hedef kitlesine ulaşmak, takipçi elde etmek veya ürünlerini hedef kitlesine sergileme noktasında instagram reklam kullanıyor.

Kritik önem taşıyan ortaklıkları Markalı İçerik etiketi ile açıklama

Tüketicilerin gördükleri gönderilerin ücretli olduğunu bilmeleri kritik önem taşır. İçeriklerin Instagram’da nerede görüldüğü fark etmeksizin açıklamayı kusursuz hale getirmek ve kolaylaştırmak için Markalı İçerik etiketini geliştirdik.

Markalı İçerik Etiketi Akışta, Hikayelerde, Reels’te ve Canlı Yayında kullanılabilir.

Markalı içerik aracının daha geniş bir şekilde kullanıma sunulmasıyla birlikte Instagram’ın sistemleri, Instagram politikalarına aykırı içerikler tespit ettiğinde içerik üreticileri uyarmaya başlayacak. İçerik üreticiler, uyarıyı aldıklarında iş ortaklarını etiketleme fırsatına sahip olacaklar. Instagram, bu uyarılar ile içerik üreticilerin “[marka adı] ile ücretli işbirliği” etiketini kullanmaya alışmasını ve buna paralel olarak Instagram’daki şeffaflığın artmasını amaçlıyor.

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: