Ana SayfaKDV UGT’de Değişikliğe Gidildi

KDV UGT’de Değişikliğe Gidildi

KDV UGT’de Değişikliğe Gidildi

KDV UGT’de değişikliğe gidildi ; ✏️Kısmi Tevkifatta mücbir sebep dolayısıyla tevkifat uygulanmayacak olan düzenlemeye ek paragraf eklenmiş ve “İşleme taraf satıcı mükellefin de mücbir sebep kapsamında bulunması halinde, söz konusu alımlarda genel hükümler çerçevesinde tevkifat uygulamasına devam edileceği” belirtilmiştir.

✏️ Hizmet ihtacının tevsik ve beyanında döviz yerine bedel ifadesi getirilmiş ve faturada Türk Lirası karşılığı gösterilen hizmet ihraçlarında, bedelin Türk Lirası olarak Türkiye’ye getirildiğini tevsik eden belgelere istinaden de iade yapılabileceği belirtilmiştir.

"<yoastmark

✏️ İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi Kapsamında Yapılacak Teslim ve Hizmetlerde İstisnanın süresi 31.12.2025’e kadar uzatılmış ve İl Özel İdaresi yerine İstanbul Valiliği’ne bağlı olarak faaliyet gösterilmesi halinde istisna uygulanacağı belirtilmiştir.

✏️Doğalgaz Piyasası Kanunu’nun Ek-1. maddesinde sayılan şirket kurulumu ve devir işlemlerinin kdv’den istisna olup, istisna kapsamında işlem yapan mükelleflerin, bu işlemlere ilişkin olarak yüklendikleri vergileri indirim konusu yapmaları mümkündür. Bu işlemler nedeniyle yüklenilen ve indirim yoluyla telafi edilemeyen verginin iadesinin talep edilmesi mümkün bulunmamaktadır.

Resmi Gazete 

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: