Ana SayfaAİLE VE BOŞANMA HUKUKUSağlıklı Boşanmak Mümkün Mü ?

Sağlıklı Boşanmak Mümkün Mü ?

Sağlıklı Boşanmak Mümkün Mü ?

Başlığımızdan da anlaşılacağı gibi boşanma süresince daha sağlıklı ve aklı selim kararlar alabilmek için nasıl bir yol çizilmeli , neler yapılmalı yada biz bu konuda nasıl hizmetler verdiğimizi anlatacağız.

Boşanma tek başına hukuki bir süreç olarak bakıldığında maalesef doğru yol ilerlemek pekte mümkün olmamaktadır.

Çünkü ruhsal olarak zor bir süreç geçirirken alınan kararlar talepler süreç ve ilerleyiş dava sürecini daha zor bir yola sokmaktadır.

Boşanma birden alınan bir karar değildir.

Öncesinde çok denenmişlik belki olur , belki düzelir , biraz daha sabredeyim , şuan parasal sıkıntısı var ,dayanmalıyım, çocuklar için göremezden gelmeler , ailevi baskıya maruz kalma, içkiliydi o yüzden şiddet uyguladı bir daha yapmaz hemen evlilikten vazgeçmemeliyim gibi çok daha fazla ekleyebileceğimiz sıkıntılı soruların süreçleri yaşanmış ve artık dayanılmayacak bir noktaya gelmiş yada gelmek zorunda kalındıysa;

Tamam artık boşanmak istiyorum dayanamıyorum tak etti artık denildiği noktada bize gelmektesiniz.

Ve Sürecin doluluk oranının tavan yaptığı sinirlerin gelindiği nokta da seçtiğiniz boşanma avukatın sizi daha sakin ve profesyonelce yönlendirmesi gerekmektedir.

Peki biz nasıl çalışıyoruz nasıl hizmet vermekteyiz.

Öncelikle size uzman avukatlarımız ve yaşam koçlarımızla birlikte randevu  oluşturuyoruz.

Sürecinizi baştan sona bir aile ortamındaymışsınız gibi dinliyoruz.

Tecrübeli Boşanma Avukatımız hukuki konuda notlarını alırken yaşam koçumuzda manevi anlamdaki çöküşleri destek için yapılması gerekenler için bir yol haritası hazırlıyor.

Ve sonrasında aldığınız kararın ne kadar doğru olduğunu hukuki süreçler nasıl ilerlemeniz gerekti ile alakalı bilgilendirme yapmaktayız.

Böylelikle hem haklarınızı hukuki açıdan en doğru ve kısa yoldan çözme imkanı buluyor hem de ruhsal anlamda destekçiniz oluyoruz.

Yaşam koçumuz yetemeyeceğini düşündüğü noktada daha profesyonel destek almanız için sizi yönlendirecektir.

Boşanma sürecinde boşanma avukatı seçerken asıl önemli olan paylaştıklarınızı anlayabilmesidir.

Çünkü sizi ne kadar anlarsa o kadar çok konuya hakim olup sizi temsil ederken mesleğini en verimli şekilde icra edecektir.

Boşanma Sürecinde neleri yapmalı neleri yapmamalısınız ?

  • Boşanma avukatınızdan sır saklamayın ,sizin için önemsiz olan boşanma avukatınız için büyük önem arz edecektir.
  • Boşanma avukatınızın sözünden çıkmayın ,avukatınız sizin karşı tarafla görüşmemenizi yada boşanma süresince yapmayın dediği hususlarda önem arz edeceğini unutmayınız.
  • Boşanma Avukatınıza güvenin , çalışacağınız avukatı boşanma sürecine başlamadan kafanızda tüm soruları aydınlattığından emin olun ve sonrasında güvenin bırakın işini rahat ve stres olmadan yapsın Naptık ,neden bekliyoruz , sizce nasıl olacak ,kesin kazanırız dimi sorularla avukatınızı sık boğaz etmeyin.. Güvenin!..
  • Gelişen olaylardan haberdar edin , gelen evrak oluşan olay görüşmek vb. gibi her ne olursa olsun boşanma süreci esnasında oluşan her şeyden bilgi edinmesini sağlayın.
  • Bu ilk dört maddeyi yapın kafi :))

Genelde sürecin sıkıntılı olma halini düşünerek yol çizmeye çalıştık.

Ama karşı taraflı anlaşılarak sevgi ve saygının bittiğine karar verildiğinde ya da tek tarafın kararında doğan boşanma süreci iki taraflı olarak anlaşılarak sonlandırılmak isteniyorsa yani anlaşmalı boşanma süreciniz başlayacaksa boşanma avukatına gerek yok demeyiniz.

Boşanma avukatınızın asıl olması gereken en önemli zamanlardır.

Anlaşmalı boşanma sürecinde boşanma avukatınızın ön görüleri hak ve alacaklarınızda mağduriyet yaşamamak için sizin için sizin istekleriniz doğrultusunda hazırlayacak olduğu protokolle hem doğru hem de hızlı bir boşanma süreci geçirmiş olacaksınız.

Anlaşmalı boşanma davasında protokol’de dikkat edilmesi gereken hususlar;

Mal paylaşımı ,

Zilyet alacağı ,

Oturulan evde kimin kalacağı,

Eşyaların kime kalacağı ,

Velayetin kime bırakılacağı,

Manevi tazminat için istenecek rakam (gerekli koşullarda )

Sürecin sonunda mağdur olmamak için işi uzmanlarına bırakın siz bize güvenin biz sizin haklarınızı savunalım…

Sağlıklı Boşanmak Mümkün Mü ?

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »