Ana SayfaEN SON EKLENENLERSavcılık İmza İncelemesi

Savcılık İmza İncelemesi

Savcılık İmza İncelemesi

Yazı ve imza incelemelerinde somut deliller üzerinden hareket edilerek şüpheye yer bırakılmayacak şekilde grafoloji uzmanı bilirkişi tarafından imza inceleme işlemi yapılmaktadır. İmza incelemesi yapmak amacıyla alınan samimi imzaların doğal olması, imza inceleme uzmanı bilirkişiye yardımcı olmaktadır.

Savcılık telefon incelemesi ne kadar sürer?

Mobil Cihazların İncelemesi Ne Kadar Sürer

Mobil cihazlar üzerinde yapılan adli inceleme ve analiz normal şartlar altında 2 ile 15 gün arasında sonuçlanır. Ancak acil durumlarda savcıların özel istek ve beyanıyla bu süre kısalabilir.

Savcılık İmza İncelemesi

Kriminal imza incelemesi kac gün sürer?

Mahkemeler tarafından bilirkişiye ortalama 1 ay süre verilmekte, bilirkişi, yaptığı ilk değerlendirmede inceleme sürecinin uzayacağı kanaatine varırsa mahkemeden ek süre talep etmekte, mahkeme bilirkişiye 3 aya kadar ek süre vermektedir.

İmza incelemesi nasıl yapılır?

Kâğıt üzerine resmedilen imzanın desensel görüntüsü imza inceleme uzmanı bilirkişi tarafından belge inceleme laboratuvarında gerçekleştirilen imza incelemesi sonucunda imzanın analiz edilmektedir.

Grafoloji alanında gerçekleştirilen çalışmalar hem matematiksel ve istatistiksel veriler eşliğinde değerlendirilmektedir.

İmza değiştirmek sorun olur mu?

Öncelikle imza değiştirmek yasal olarak suç değil. Herhangi bir vatandaş istediği zaman istediği gibi imzasını değiştirebilir.

Savcılık İmza İncelemesi

Önceki İçerikAvukatlık Cübbesi
Sonraki İçerikCinsiyet Değiştirme Davası
İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »