Ana SayfaEN SON EKLENENLERTanzim Ne Anlama Gelir ?

Tanzim Ne Anlama Gelir ?

Tanzim ne anlama gelir?

Tanzim olunmak ise ‘sıralanmak’ ya da ‘düzenlenmek, düzeltilmek ve düzen verilmek’ şeklinde tabir edilmektedir. Yapılacak olan işlerin belli bir düzene sokulması ya da sıralanması anlamı üzerinden de ele alınabilmektedir

Belge tanzim tarihi nedir?

Düzenleme tarihidir. Poliçenin onaydan geçtikten sonra poliçe girişi esnasında kullanıcı tarafından girilen düzenlenme tarihidir.

Tanzim ne demek hukuk?

Tanzim kelimesi Arapça kökenli bir sözcük olup düzenleme derleme anlamına gelir.

Hukukta, emlakta ve gündelik hayatta kullanımları mevcuttur. … Tanzim kelimesi tek başına kullanılmaktan çok tamlamalarda kullanılır. Örneğin, emlakta tapu düzenlemelerine verilen genel ad tapu tanzim işleridir.

Tanzim tarihi olmayan senet geçerli midir?

Açık bono düzenlenmesi yasaya aykırı olmadığından tanzim tarihi boş olarak imzalanan senedin tanzim tarihinin sonradan yazılması mümkündür. Yazılan tanzim tarihinin anlaşmaya aykırı doldurulduğu hususu ise ancak yazılı belgeyle kanıtlanabilir.

Tanzim Kelimesinin Sözlük Anlamı Nedir?

Tanzim kelimesi farklı kelimeler üzerinden değişik anlamlara sahip bir sözcüktür.

– Sıraya koyma, sıralama,
– Düzenleme, düzen verme,
– Yoluna koyma,

Tanzim Ne Anlama Gelir ?

Bu gibi anlamlara üzerinden tanzim kelimesini birçok değişik sektör için ya da gündelik yaşamın içerisinde kullanmak mümkün.

Bu kelimenin kökeni üzerinden ele alınacak Tanzim etmek ise ‘herhangi bir durumu, işleri yada nesneleri düzene sokma ya da düzenleme’ gibi anlamlar üzerinden ele alınabilmektedir.

Tanzim olunmak ise ‘sıralanmak’ ya da ‘düzenlenmek, düzeltilmek ve düzen verilmek’ şeklinde tabir edilmektedir. Yapılacak olan işlerin belli bir düzene sokulması ya da sıralanması anlamı üzerinden de ele alınabilmektedir.

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »