Ana SayfaEN SON EKLENENLERTasarruf finansman şirketi nedir?

Tasarruf finansman şirketi nedir?

Tasarruf finansman şirketi nedir?

Tasarruf finansman şirketleri yalnızca konut, çatılı iş yeri veya taşıt ediniminden doğan borçları finanse edebilecek. Bu şirketler, tasarruf finansman sözleşmeleri dışında finansman sağlayamayacak ve yalnızca yurt içinde tescil edilmiş konut veya taşıt alımlarını finanse edebilecek.,

Tasarruf finansman nedir?

Tasarruf finansman faaliyeti: bir sözleşme kapsamında önceden belirlenen koşulların gerçekleşmesi şartıyla konut, çatılı iş yeri veya taşıtın edinimi için faizsiz finansman esaslarına göre belirli bir süre tasarruf edilmesi, müşterilere finansman kullandırılması ve toplanan tasarrufların yönetimidir.

Tasarrufa dayalı faizsiz finansman sistemi nedir?

Tasarrufa dayalı finansman sistemi, geçmişi birkaç yüzyıla dayanan ve muhtelif şekillerde uygulaması bulunan bir finansman sistemidir. Sistemin temel özelliği, finansman kullandırımı’nın belirli bir süre ve belirli bir miktar tasarruf etme şartına bağlı olmasıdır.

Faizsiz konut sistemi nedir?

Faizsiz Konut Finansman Sistemi, finansal tüketicinin önceden kararlaştırılmış belirli bir süre mevduat tutması karşılığında konut kredisi veya diğer gayrimenkul kredilerini (işyeri, tadilat, konut alımı, otomotiv, işyeri ve arsa vb) alma hakkı elde ettiği finansal faaliyet türüdür.

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: