Ana SayfaEN SON EKLENENLERTicari Elektronik İleti Yönetim Sistemi Nedir ?

Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi Nedir ?

Ticari elektronik ileti yönetim sistemi nedir?

İleti Yönetim Sistemi (İYS), tüm hizmet sağlayıcıların güncel ticari elektronik ileti onaylarını kaydettikleri ulusal veri tabanı sistemidir. Alıcılar (vatandaşlar) onay verebildikleri gibi, mevcut onayları için ret haklarını da İYS üzerinde kullanabilirler.

Ticari Yönetim Sistemi nedir?

Ticari Yönetim Sistemi Avantajları

Kuruluş içinde ve dışında çalışan personelin mevcut ve potansiyel müşterilerle ilgili yaptıkları her türlü telefon görüşmesi, ziyaret bilgisini veya yazışma bilgisini sisteme kaydederek kuruluşun kurumsal hafızasının oluşmasına yardımcı olan uygulamadır.

İleti yönetim sistemi nasıl çalışır?

İleti Yönetim Sistemi, hizmet sağlayıcılarının alıcılara gönderdiği iletiler öncesinde alınması gereken ya da alınan izinler için güvenli bir saklama ortamı hazırlar.

Sistem, alıcıların bu izinler hakkında onay ve ret bildirimlerini yapabileceği ve gerektiğinde şikâyette bulunabileceği bir imkan sunar.

IYS nedir e-devlet?

Ticari Elektronik İleti onayı alınmasına, reddetme hakkının kullanılmasına ve şikayet süreçlerinin yönetilmesine imkan tanıyan sistemdir. İYS kayıt yaptırmadan, onayı olmayan alıcılara sesli arama, e-posta ya da sms ile ticari elektronik ileti gönderilemeyecek.

İleti yönetim sistemi kimleri kapsıyor?

Mal ve hizmet tanıtmak, pazarlamak ya da işletmesini tanıtmak veya bunları başkaları adına yapmak amacıyla elektronik iletişim araçlarıyla her türlü ticari iletişim yapan gerçek ve tüzel kişileri kapsar.

E devletten IYS nasıl yapılır?

e-Devlet üzerinden de bu işlemi yapabilirsiniz. Yapmanız gereken sisteme girip “Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi“ni aratmak. Daha sonra “Yeni İletişim Adresi Ekle” kısmından telefon numaranızı veya e-Posta adresinizi ekleyebilirsiniz.

Burada da Aydınlatma Metnini okuyup onaylamanız gerekiyor.

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »