Ana SayfaTürkiye'de Temsilci Bildirme Yükümlülüğü Resmi Gazete'de Yayınlandı

Türkiye’de Temsilci Bildirme Yükümlülüğü Resmi Gazete’de Yayınlandı

Türkiye’de Temsilci Bildirme Yükümlülüğü Resmi Gazete’de Yayınlandı

5651 sayılı Kanun kapsamında Türkiye’de temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen Twitter, Pinterest, Periscope ve Scope’a reklam verilmesinin yasaklanmasına ilişkin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 4202 sayılı kararı doğrultusundan 5651 sayılı Kanun kapsamında Türkiye’de temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen Twitter, Pinterest, Periscope ve Scope’a reklam verilmesinin yasaklanmasına ilişkin (3.aşama yaptırımlar )19.01.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü işbu karardan daha önce yerine getireceğini açıklayan Youtube ,Facebook ve Instagram hakkında ise 1. ve 2.aşama yatırımlar kapsamında belirlenen idari para cezalarının da dörtte biri tahsil edilecektir.
İlgili yasaklar kapsamında söz konusu sosyal ağ sağlayıcılarla yeni sözleşme kurulması ve sosyal ağ sağlayıcılara para transferi yapılması da engellenmektedir

Resmi Gazete İlanı 

İLGİLİ MAKALELER

Popüler

Son Yorumlar

Translate »
%d blogcu bunu beğendi: